5/5 - (2 امتیاز)

چوب ترمو برای سقف مورد توجه بسیاری از پیمانکاران ساختمانی است و زیبایی خاصی را به پروزه های ساختمانی از جمله دکوراسیون داخلی داده است؛ اگر به دنبال استفاده از چوب ترمو در سقف ساختمان مسکونی و یا تجاری خود هستید پیشنهاد میکنم تا انتهای این مطلب با آراد همراه باشید.

چه نکانی در استفاده از چوب ترمو برای سقف بایستی مورد توجه قرار گیرد؟

چوب ترمو دارای ضخامت ها و تنوع های زیادی است اما برای کم شدن هزینه اختصاص داده شده خودتان برای استفاده از چوب ترموود در دیزاین پروژه خودتان بایستی به این نکته توجه داشته باشید که سقف ساختمان مکانیست که بهد هیچ وجه نور آفتاب و شرایط جوی بر روی آن اثر گذار نیست و از این رو شما عزیزان میتوانید از چوب ترمو با ضخامت بسیار کم به طور مثال ۱ سانتی متر در اجرای پروژه خودتان استفاده کنید.

 

دلیل این کار این است که چوب ترمووود در اثر تابش شدید آفتاب و بارش باران و برف اگر پوشش رنگ مخصوص خود را نداشته باشد به شدت آسیب پذیر است و از انجا که در استفاده از چوب ترمو برای سقف شاهد تابش آفتاب شدید و همچنین رطوبت نخواهیم بود میشود از چوب ترمو با ضخامت های پایین تری در پروژه ساختمانی استفاده کرد.

 

پیشنهاد آراد به شما خرید چوب ترمو در ابعداد (ضخامت ۱۰ میل در عرض ۹۰میل یا ۱۱۷ میل) است؛ سوال بعدی این است که آیا کیفیت چوب اجرایی و درجه کیفیت چوب ترمو برای استفاده از چوب ترمو در سقف پروژه مهم است؟

 

در جواب این سوال بایستی بیان کنم خیر کیفیت چوب به دلیل استفاده از آن در دکوراسیون داخلی ساختمان شما به هیچ وجه مهم نبوده و میتوانید از هر گونه چوب ترمو ای با هر درجه کیفی در پروژه خودتان استفاده نمایید فقط به این نکته توجه داشته باشید که چوب ترمووود دارای طرح های گره پروانه ای و بادامی شکل میباشد.

 

از این رو بنا به پیشنهاد ما استفاده از چوب ترمو گره پروانه ای در دکوراسیون خانه یا محل تجاری شما به زیبایی محیط می افزاید.

 

 

اگر به خرید چوب ترمووود علاقه مند شده اید پیشنهاد میکنم حتما از صفحه لیست قیمت فروش چوب ترمو ارزان دیدن نمایید. 

چوب ترمو گره پروانه ای چیست ؟

میخواهید بدانید گره پروانه ای بودن چوب ترمو چیست ؟

در تصویر نمونه ای از چوب ترمو گره پروانه ای مشخص است؛ چوب های گره پروانه ای دارای بافت هایی به شکل بال پروانه بوده و از این رو استفاده از چوب ترمو برای سقف از چوب گره پروانه ای زیبایی بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

بیشتر این بافت در چوب ترمو فنلاندی و وارداتی دیده میشود اما در سالیان اخیر کشور عزیزمان ایران توانسته چوب ترمو گره پروانه ای تولید و روانه بازار نماید.

جالب است اشاره کنم چوب گره پروانه ای مخصوص درخت کاج بوده و این خاصیت چوب های کاج است که بافت هایی پروانه ای شکل داشته باشند و از خواص دیگر چوب کاج میتوان به خاصیت تراکم بیشترش نصبت به سایر الوارهای چوبی اشاره کرد.

چوب ترمو گره پروانه ای

چوب ترمو گره بادامی چیست ؟

در تصویر نمونه ای از چوب ترمو گره بادامی را مشاهده میکنید؛ این دست چوب های گره هایی به شکل بادام دارند و کاملا از لحاظ بافت قابل تشخیص نصبت به چوب های گره پروانه ای هستند.

چوب های گره بادامی بیشتر در چوب های روس قابل مشاهده است و از این رو الوارهای آن از درختان کاج به دست نیامده است؛ چوب های گره بادامی بیشتر در مناطق سردسیر رشد کرده و از این رو گمان میرود محصول درختان پرورش یافته در مناطق سرد سیر روسیه باشد.

اگر بخواهیم بگویم که کدارم دست چوب کیفیت بهتری دارد بایستی اشاره کنم کیفیت بسته به نوع پرورش درخت خواهد داشت و ارتباطی با نوع بافت چوب ندارد اما از لحاظ زیبایی چوب های گره پروانه ای ظاهری شکیل تر داشته و زیبایی خاصی را میتواند برای پروژه اجرایی شما به ارمغان بیاورد.

چوب ترمو گره بادامی چیست ؟
چوب ترمو برای سقف

اگر به استفاده از چوب ترمو در کف ساهتمان نیز علاقه مندید حتما مطلب چوب ترمو برای کف را بخوانید.

طریقه نصب چوب ترمو برای سقف

برای نصب چوب ترمو در سقف ساختمان اگر سقف پروژه کچ کاری نشده باشد و یا کنافی نداشته باشد ابتدا بایستی زیر سازی فلزی بر روی سقف ساختمان انجام شود و برای این کار بایستی نصابان متخصص در شروع کار سقف محل نصب را متره کرده و اقدام به پروفیل کشی آهن بر روی سقف کنند.

بعد از اجرای زیر سازی آهنی و شاسی کشی کار بایستی مابین چوب ترمووود و پروفیل های آهن پیچ شوند و پس از نصب چوب زیر سازی چوب ترمو به چوب زیر سازی پیچ خواهند شد.

دلیل اینکار این است که چگالی چوب و آهن یا همان انبساط و انقباض چوب با آهن متفاوت است و اگر چوب ترمو مستقیما به پروفیل آهن پیچ شود به مرور زمان باعث ترک خوردگی در چوب ترمو خواهد شد.

خاطر نشان کنم اگر زیر سازی سقف گچ باشید دیگر نیازی به آهن کشی نخواهد بود و چوب زیر سازی مستقیما به سقف پیچ شده و پس از آن چوب ترمو به چوب زیرسازی پیچ خواهد شد.

جهت دریافت مشاوره رایگان میتوانید با کارشناس ما سرکار خانم پناهی با شماره همراه ۰۹۱۲۰۸۸۵۱۰۰ در ارتباط باشید.

چوب ترمو برای استفاده در سقف ساختمان

جهت استعلام قیمت چوب ترمو ارزان با کارشناس ما در ارتباط باشید