اصول طراحی داخلی برای دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه
5/5 - (1 امتیاز)

اصول طراحی داخلی برای دکوراسیون خانه: بسیاری از افراد می خواهند دکور خانه را تغییر دهند یا به طراحی داخلی جان بدهند، اما در عین حال ممکن است ایده های مناسب، خلاقانه و پر جنب و جوش با هدف دستیابی به خانه ای بازسازی شده با بودجه کم در دسترس نباشد . از این نظر اصول دکوراسیون داخلی خانه و مواردی که باید رعایت شود از رنگ ها گرفته تا تعادل و نکات دیگری که به تفصیل در مورد آنها صحبت خواهیم کرد را به شما اطلاع خواهیم داد.

 

اصول دکوراسیون داخلی خانه

می دانیم که طراحی و دکوراسیون به خودی خود یک علم و یک مطالعه است که به عنوان یک شاخه مجزا در دانشگاه ها تدریس می شود و همه ما آرزوی خانه ای بسیار شیک و خیره کننده را در سر می پرورانیم، بنابراین در این مقاله با مهم ترین نکات و اصول اولیه آشنا می شویم. دکوراسیون داخلی خانه.

 

مبلمان را شخصی کنید

خانه پناهگاه امنی است که پس از یک روز طولانی پر از کار و سختی به آن پناه می بریم و مکانی است که به ما احساس آرامش و تعلق می دهد، بنابراین هنگام فکر کردن به تغییر دکور، باید در انتخاب قطعاتی که به آن فکر می کنیم دقت کنیم. با شخصیت ساکنین خانه همخوانی دارد.

 

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

 

رنگ ها را انتخاب کنید

رنگ ها عنصر مهمی هستند که مکان را احیا می کنند و آن را احیا می کنند و هر رنگی پیامدها و تاثیرات روانی خود را دارد، بنابراین قبل از شروع انتخاب رنگ دیوارها یا مبلمان، شما را با الگوهای انتخاب رنگ آشنا می کنیم.

 

هماهنگی رنگ ها در یک اتاق به روشی مشابه یا متضاد

هماهنگی رنگ ها در یک اتاق به روشی مشابه یا متضاد
 

رنگ های متضاد

کار بر روی این نقطه مستلزم جسارت و جسارت است، بر اساس ایده انتخاب رنگهای متضاد در دایره رنگی مانند قرمز و سبز، با امکان افزودن رنگهای مکمل به آنها با مخلوط کردن آنها با یکدیگر در نسبتهای مختلف یا انتخاب اصل هارمونی سه گانه که بر اساس مفهوم انتخاب سه رنگ متضاد مانند سبز، نارنجی و بنفش است.

 

رنگ های گرادیان (سلسله مراتبی).

این فرآیند مانند ایده قبلی نیاز به جسارت و جسارت زیادی ندارد بلکه بر دو اصل استوار است: رنگ های مجاور مانند انتخاب آبی به عنوان رنگ اصلی و دو رنگ مجاور سبز مایل به آبی و بنفش مایل به آبی. اصل دوم انتخاب رنگ خنثی و سپس دو رنگ برگرفته از آن است، مانند انتخاب رنگ سفید و ادغام آن با مشکی و خاکستری.

 

واحد

وحدت یکی دیگر از نکات اساسی دکوراسیون داخلی خانه است و لزوماً به معنای تقارن یا یکنواختی در مبلمان یا حکاکی و نقاشی در یک مکان نیست، بلکه نگاه کلی باید حاکی از تداوم و وجود نقاط مشترک باشد. که از طریق آن چشم از مکانی به مکان دیگر حرکت می کند، مانند رنگ آمیزی دیوارها به یک رنگ یا کف ها از یک نوع متریال در مبلمان همه اتاق ها استفاده می شود.

در اینجا باید به نکته دیگری نیز توجه کرد که مناسب مبلمان با فضایی است که اشغال می کنند، مانند انتخاب قطعات متناسب با فضای اتاق تا فضایی نامطلوب و شلوغ و غیر ضروری ایجاد نشود. موارد.

 

 

تعادل

ایده تعادل به عنوان یکی از اصول اولیه دکوراسیون داخلی خانه به چند شاخه تقسیم می شود.

 

تعادل متقارن

این یک سبک بدون نوآوری است که بر اساس اصل طراحی اتاق به گونه ای است که گویی به دو قسمت کاملاً یکسان تقسیم شده است، گویی یک خط خیالی بین آنها می گذرد. این اصل جذاب و راحت است اما برای مدت بسیار کوتاهی که فرد زود خسته می شود به دلیل وجود عنصر روتین و تکرار در چیدمان تابلوها، وسایل و سایر مواد مورد استفاده است.

 

 

تعادل نامتقارن

به آن تعادل اکتیو می گویند و یکی از مزایای آن این است که امکان استفاده از قطعات با اندازه ها و وزن های مختلف را در یک اتاق فراهم می کند که نقش مهمی در این اصل دارد، مانند انتخاب صندلی ساتن یا چوب با میز شیشه ای. وزن بصری شیشه سبکتر از وزن بصری چوب و ساتن است که باعث می شود اختلاط بین آنها فضایی نامتقارن ایجاد کند اما در عین حال خسته کننده و جذاب نیست.

 

تعادل تابشی

این بر اساس ایده انتخاب یک نقطه خیالی است و بعد از آن قطعات مبلمان دور آن چیده می شود، چیزی که اغلب در ورودی خانه های بزرگ پیدا می کنیم.

 

فضاهای ذخیره سازی کافی ایجاد کنید 

ایده‌های زیادی برای نگهداری از املاک کوچک وجود دارد که برای بسیاری از افراد مهم است، مانند نصب قفسه‌های بلند روی دیوارها، تا به نگهداری بسیاری از ملزومات روزانه کمک کند و آن‌ها را جلوی چشمانمان قرار ندهد و باعث ایجاد زانو در اتاق شود.

 

 

روشنایی

نورپردازی در خانه یکی  از مهم ترین عناصر و اصول اولیه دکوراسیون داخلی خانه است که باعث احیا و احیای فضای داخلی در مکان می شود. سه نوع روشنایی صنعتی وجود دارد. روشنایی جهت، نورپردازی وظیفه و نورپردازی حالت.

از نورپردازی کار می توان برای میزهای ناهار خوری و چراغ های رومیزی کنار تخت استفاده کرد، در حالی که از نور جهت دار برای برجسته کردن آثار هنری، مجسمه سازی و موارد دیگر استفاده می شود. نورپردازی حالت دید را بهبود می بخشد و سرزندگی را به فضا می بخشد.

 

قطعات تزئینی مهم

شما می‌توانید با استفاده از گل‌ها، شمع‌ها یا نقاشی‌هایی که در سطح چشم قرار گرفته‌اند، حسی از تجمل و طراوت را به فضای داخلی خانه اضافه کنید تا بُعد دیگری را در مکان ایجاد کنید.


5/5 - (1 امتیاز)

نویسنده مطلب ARAD