آشنایی با ورق های کامپوزیت آلومینیومی

5/5 - (1 امتیاز)

ضخامت کلی ورق های کامپوزیت آلومینیومی۴ میلیمتر است  و از ۲ لایه ورق آلومینیوم در دوطرف و همچنین ۱ لایه میانی ترمو پلاستیک تشکیل شده است ، لایه خارجی آن توصت روکش فلورو کربن PVDF Kynar 500 و همچنین لایه داخلی نیز توسط پلیستر و کروماته پوشیده شده است.
مزایای ورق های آلومینیوم کامپوزیت چیست ؟

+ بسیار سبک می باشد ؛ حدودا ۵ کیلو گرم در هر متر مربع
ورق کامپوزیت آلومینیومی دارای انعطاف پذیری بالایی میباشد
+ بدون هیچ گونه  تغییر رنگ و کم شدن شفافیت ، ترک خوردگی ، اعوجاج و همچنین جلا در مقابل تهدیدهای همچون اشعه های UV و باران های اسیدی در دمای بین ۵۰-  تا ۸۰+ درجه سانتیگراد

+ دارای عایق صدا و حرارت
+ Self Cleaning یا خود شستشو با ایجاد شدن الکتریسیته ساکن در سطوح ورق باعث جذب نکرن گرد و غبار بر روی ورق کامپوزیت آلومینیومی میشود.

+ دارای تنوع رنگ بندی در سطح ورق های آلومینیوم کامپوزیت
+ غیر قابل اشتعال بودن ورق های آلومینیوم کامپوزیت
+ عمر مفید بالای ۱۰۰ سال و همچنین ضمانت ۲۰ ساله

گرم شدن ناگهانی هوا و تغییر دما و همچنین انعکاس بالای نور خورشید بر روی ورق باعث پدید آمدن شرایط نامطلوبی بر روی سطوح نمای ساختمان می شود.

 ایجاد سایه بان در نمای بیرونی ساختمان بدون آنکه دید منظره را محدود سازد می تواند به طور مطلوبی از تابش مستقیم اشعه خورشید بر روی نما ساختمان کم کند و انعکاس شدید و نامطلوب آن را بر چشمان ناظران کم سازد و میتواند نور کافی برای فضای داخلی ساختمان را نیز فراهم سازد.
همان گونه که در پروتکل Kyoto درج شده تمامی کشورها به این مشکل بزرگ و جهانی اشاره کرده اند . تعدار زیادی از کشورها اقدام به ایجاد یک آیین نامه جدید کرده اند که در این آیین نامه سعی شده موجبات کاهش مصرف انرژی با تاثر اثرات گلخانه ای مقابله شود. از جهت دیگر یکی از مهمترین عامل های مصرف انرژی در ساختمان ،عامل سرمایش است. با ایجاد سایه بان مناسب میشود تا حد زیادی نیاز به سرمایش را به طور چشمگیری کاهش داد .


5/5 - (1 امتیاز)

نویسنده مطلب ARADاشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x